G-20 bankininkai “pasitarė” su finansų ministrais ir nusprendė

Government: if You Think the Problems We Create Are Bad, Just Wait Until You See Our Solutions.

Kovo 13-14 dienomis Horšemo mieste prie Londono posėdžiavę dvidešimties didžiausių pasaulio šalių centrinių bankų vadovai ir finansų ministrai nusprendė:

Annex: Restoring Lending: A Framework for Financial Repair and Recovery
March 14, 2009, South Lodge, United Kingdom

We, the G20 Finance Ministers and Central Bank Governors, agreed the need to continue working together to maintain and support lending in our financial systems. We are committed to taking decisive action, where needed, and to use all available tools to restore the full functioning of financial markets, and in particular to underpin the flow of credit, both domestically and globally.

Actions to achieve this may include where necessary:

 • providing liquidity support, including through government guarantees to financial institutions’ liabilities;
 • injecting capital into financial institutions;
 • protecting savings and deposits; and,
 • strengthening banks’ balance sheets, including through dealing with impaired assets.

Bankai turi problemų. Jas spręsime mokesčių mokėtojų sąskaita.

G20 Finance Ministers and Central Bank Governors Communiqué,
March 14, 2009, South Lodge, United Kingdom

7. We have also agreed to: regulatory oversight, including registration, of all Credit Rating Agencies whose ratings are used for regulatory purposes, and compliance with the International Organisation of Securities Commissions (IOSCO) code; full transparency of exposures to off-balance sheet vehicles; the need for improvements in accounting standards, including for provisioning and valuation uncertainty; greater standardisation and resilience of credit derivatives markets; the FSF’s [Financial Stability Forum’s, aut.] sound practice principles for compensation; and the relevant international bodies identify non-cooperative jurisdictions and to develop a tool box of effective counter measures.

Jei kas nenorės spręsti mūsų problemų, bus išaiškintas, ir prieš jį bus imtasi priemonių.


Panašūs (automatiškai atrinkti) įrašai:

 1. Trijų milijardų nepakaks
 2. Domino kaladėlė Lietuva
 3. How to exit the euro – a proposal from 1997
 4. Uodega vizgina šunį (lažybos būna įvairios)
 5. Latvijos kairieji ėjo į rinkimus su labai progresyvia programa

Paskelbta 2009 03 15 at 16:06 · Autorius anarchistas · Nuoroda
Temos: Bankai, Valdžia · Žymos: korupcija, teisingumas

11 komentarai (-ų)

Prenumeruoti komentarų RSS

 1. Parašė Medis
  on 2009.03.15 at 20:21
  Atsakyti · Nuoroda

  Tai kas daugiau gelbes bankus jei ne mokesciu moketojai? Ir tai manau normali, tu nori pasiulyti bankrotus bankams, kurie turi problemu (o dabar tokie yra VISI) ir kas toliau? Ar tik ne blogiau?

 2. Parašė anarchistas
  on 2009.03.15 at 21:07
  Atsakyti · Nuoroda

  Stengiuosi Tave, Medi, nuo baudžiavos apsaugoti.

 3. Parašė Mauras
  on 2009.03.16 at 0:43
  Atsakyti · Nuoroda

  Man paliko įspūdį G-20 pijarinis pasiryžimas ‘medium term’ užtikrinti, kad
  “financial regulations dampen rather than amplify economic cycles, including by building buffers of resources during the good times and measures to constrain leverage; but it is vital that capital requirements remain unchanged until recovery is assured”

  stabdyti ekonomikos ciklus – stabdykite, pritariam;
  kaupti atsargas žiemai kaip ir vėloka, nes laikai nebe tie “gerieji”, o riboti svertą kaip ir vėlu, nes burbulų pūtimasis visose turto klasėse baigėsi ir nepanašu, kad vėl greitu laiku prasidėtų. Medium term tikslai taps aktualūs išėjus iš krizės, taigi juos galima pamiršt.

  Akivaizdu, kad bus ir konkrečių veiksmų – TVF narių (tame tarpe ir Lietuvos) įnašai bus didinami:
  “We agreed on the urgent need to increase IMF resources very substantially. This could include further bilateral support, a significantly expanded and increased New Arrangements to Borrow (NAB), and an accelerated quota review.”

  Na o “Annex: Restoring Lending: A Framework for Financial Repair and Recovery
  March 14, 2009, South Lodge, United Kingdom”

  kalba tik apie tai, kaip vyriausybės turėtų kurti bankų “neįgalaus turto” (pažodinis “impaired assets” vertimas) valdymo programas. T.y. supirkti visą neaiškios vertės šlamštą arba jo turėtojų akcijas (aišku, už “fair price”, kurios niekas nežino :) ) mokesčių mokėtojų sąskaita.

  Mūsų vaidmuo šiame žaidime marginalus. Jei Švedijos vyriausybė gelbės savo bankus, manau neprieštarausim. Tokiu atveju jie gyvuos ir LT bankų sistemai disfunkcija negresia. Yra tik viena rizika – kad pasižiūrėję ir sušukę “visi taip daro”, mūsų vyrai ims ir išgelbės mūsų sąskaita kokį rizikingai priskolinusį vietinį bankelį.

 4. Parašė anarchistas
  on 2009.03.16 at 1:37
  Atsakyti · Nuoroda

  Nereikėtų menkinti situacijos rizikingumo, Maurai.

  PIRMA, bankai susiduria su rimtomis problemomis perfinansuojant trumpalaikius įsipareigojimus. Jau seniai buvo aišku, kad tam bus bandoma valstybės vardu imti paskolas / naudoti valstybės garantijas.

  Taip buvo iki vakar. O nuo vakar situacija pasikeitė – kai kurie svarbūs bankų kreditoriai galės REIKALAUTI, kad valstybė suteiktų garantijas. Tai juodu ant balto parašyta mano panaudotose citatose: providing liquidity support, including through government guarantees to financial institutions’ liabilities; identify non-cooperative jurisdictions and to develop a tool box of effective counter measures. Tai ne kas kita, kaip atviras grasinimas.

  ANTRA, bankai bandys socializuoti savo laikomų aktyvų nuostolius. Pirmiausiai kalbu apie nekilnojamojo turto plėtros projektus. Avulio pasiūlymai menkaverčius daugiabučius valstybei pirkti socialinio būsto programoms – tik nekaltas atviras lobizmas, lyginant su tuo, kas bus daroma bandant atsikratyti visokių nebaigtų ar tik pradėtų projektų. Vienas iš variantų bus juos sukišti į kokį valdžios gelbėjamą (vietoj to, kad bankrutuotų) “bankelį”.

 5. Parašė Vladas
  on 2009.03.16 at 14:46
  Atsakyti · Nuoroda

  Socializuoti nuostolius — taikli pastaba! Ir esminis viso šito krizės vajaus apibendrinimas.

 6. Parašė Mauras
  on 2009.03.16 at 17:53
  Atsakyti · Nuoroda

  ar mes jau priklausom G-20?

 7. Parašė anarchistas
  on 2009.03.16 at 18:22
  Atsakyti · Nuoroda

  Mes esame tie, iš kurių po G-20 “pasitarimo” gali būti įsakmiai paprašyta valstybės garantijų privačiai suteiktiems kreditams.

 8. Parašė Mauras
  on 2009.03.16 at 21:39
  Atsakyti · Nuoroda

  kokiu pagrindu?

 9. Parašė Mauras
  on 2009.03.18 at 9:48
  Atsakyti · Nuoroda

  nuomonė, su kuria sunku nesutikti:

  “Well now there’s a boom in solutions, everyone’s got one. Except me. I’ve got a prediction: debt will be reduced. It will take a few years, and while that’s happening there will be recession and rising unemployment. Because there’s too much global capacity and the money that usually finances its employment will be hoarded.

  And those in Sussex this weekend are just 20 spectators.”

  ~ Alan Kohler, discussing the G20 meeting on Inside Business.

 10. Parašė anarchistas
  on 2009.03.18 at 13:05
  Atsakyti · Nuoroda

  Nuo to ir pradėjau savo blogą:

  2009 sausis

  Gyvename įdomiais laikais. Keletą dešimtmečių pasaulyje vykę globalizacijos ir kredito ekspansijos procesai pasiekė savo ribas ir pakeitė kryptį. Prasidėjo ir vis didesniu mastu vyksta globalinis kredito destrukcijos procesas, kartu su juo pamažu griūva pasaulio tvarka, su kuria buvome apsipratę.

  Pasaulio ekonomikos pyragas mažėja ir mažės, kol nebus suderinta nauja jo raikymo tvarka. Tai neįvyks greitai. Turėsime pergyventi nuosmukio, nusivylimo, pykčio, kaltų ieškojimo, susitarimų laužymo ir jėgos naudojimo ginant “teisėtus interesus” laikotarpį. Jėgos neturinčiųjų laukia itin nemalonus ir skausmingai ilgas “diržų užveržinėjimas”.

 11. Parašė Anarchistas » Gyvulių ūkių defliacijos
  on 2010.05.17 at 2:23
  Atsakyti · Nuoroda

  [...] čia nerašiau. Ekonomikoje nieko ir nevyko, tik išsisėminėjo praeitų metų G-20 susitikimo sprendimų indukuota euforija. Priplaukėme prie Graikijos krizės, tą patį triuką bandė [...]

Prenumeruoti komentarų RSS

Palikite komentarą