Santūraus optimizmo pirmadienis

Pirmadienis – puiki diena pirmajam blogo įrašui. Mat nuo pat ryto Lietuvoje viskas gerėja. Penktadienio seimo užpuolimo sukelti nuostoliai sumažėjo nuo poros milijonų iki poros šimtų tūkstančių litų. Susilaukęs kritikos dėl nepakankamo lankstumo santykiuose su profsąjungomis, premjeras lanksčiai pritarė profsąjungų reikalavimui įvesti turto mokestį. Biudžeto situacija lyginant su pirmosiomis mėnesio dienomis gerėja. Galiausiai už ekonomiką ir pinigų reikalus atsakingas Europos Komisijos narys Joaquinas Almunia pradžiugino Lietuvą prognoze, kad “2010 metais, net esant tolesniam ekonomikos smukimui, šalies padėtis bus geresnė”.

Kubilius: Lietuvoje vėliau prasidėjo krizė, vėliau ir baigsis

Premjeras Andrius Kubilius sutinka su Europos Komisijos prognozėmis apie Lietuvos artimiausiais metais laukiančią recesiją ir lėčiau nei vidutiniškai Europoje atsigaunantį ūkį.

„Yra akivaizdus faktas, manęs nestebina tokios prognozės. Iš savo patirties žinau, kad visose trijose Baltijos valstybėse procesai vyksta labai panašūs, ar tai būtų krizės, ar tai būtų pakilimai, su vienu mūsų ypatumu – visi procesai pas mus įvyksta šiek tiek vėliau, mes vėliau pradėjome kristi į dabartinę duobę, ir galiu spėti, kad vėliau šiek tiek iš jos išeisime“, – žurnalistams pirmadienį teigė premjeras.

Na, o sykį “net esant tolesniam ekonomikos smukimui” padėtis visapusiškai gerėja, vyriausybė, kompensuodama lengvatų panaikinimo sukeltus nuostolius, o gal ir kokiais kitais kilniais motyvais, linkusi paremti visą spaudą

Vyriausybė dar nežino, kaip paremti žiniasklaidą, kuriai nuo sausio gerokai išaugo mokestinė našta, tačiau teigia, kad linkstama remti visą spaudą.

„Nes išsprendus vienos šakos problemas, bendra situacija neišsisprendžia. Mes manome, kad reikia atrasti bendras formules visai Lietuvai, o ne vienos kurios nors šakos: leidybos, spaudos, platinimo ar kultūros leidinių. Reikia bendrą situaciją derinti. Mes kaip tik ieškome, kaip pagerinti visiems, o ne kuriam nors vienam“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė kultūros ministras.

(…) Vyriausybė keldama mokesčius numatė, kad atsisakius pridėtinės vertės mokesčių (PVM) lengvatų speciali parama turėtų būti skirta kultūros, regionų ir vietos spaudai per Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondą.

Išties, mokesčių lengvatos nėra geras dalykas, mat iškreipia ekonomiką. Visai kas kita protingai paskirstyta valdžios parama. Ką ir besakyt, geriau gera valdžia, negu bloga rinka…


Panašūs (automatiškai atrinkti) įrašai:

  1. Kubilius apie išlaikytinių visuomenę
  2. Lietuvos laukia bankrotas
  3. Bankų negelbėjimo planas
  4. Airijos gelbėjimo farsas
  5. Reformos nevyksta, kada tversim aplink parlamentą tvorą?

Paskelbta 2009 01 19 at 22:15 · Autorius anarchistas · Nuoroda
Temos: Valdžia · Žymos: prognozės

Palikite komentarą